Na YouTube kanále Příznaky transformace si můžete poslechnout nové povídání Ondřeje Brože s Jaromírem Schmidtem. Nazvali jej "Brzy nastane čas zúčtování a hledání viníka." Zaznívá v něm spousta zajímavých myšlenek. Abychom Vás inspirovali k poslechu této nahrávky, přinášíme několik zajímavých citací.

Na YouTube kanále Příznaky transformace si můžete poslechnout nové povídání Ondřeje Brože s Jaromírem Schmidtem. Nazvali jej "Brzy nastane čas zúčtování a hledání viníka." Zaznívá v něm spousta zajímavých myšlenek. Abychom Vás inspirovali k poslechu této nahrávky, přinášíme několik zajímavých citací.
"Společnost v podstatě už několik desítek let pracuje na tom, aby z lidí udělala hlupáky, s odpuštěním, blbečky. Ať už je to vzdělávání, sítě, média atd. Všechno je zaměřeno na ohlupování lidí. Ten problém je v tom, že ono se jim to opravdu daří. Ti lidé jsou čím dál tím blbější," říká Jaromír Schmidt a pokračuje:
"Jenže oni si neuvědomují tu základní věc, že jestliže chcete jakkoli řídit tu společnost, tak potřebujete inteligentní lidi. Protože hovada se řídit nedají. Čím je to stádo blbější, tím hůře se ovládá. Vám v jeden okamžik začnou scházet lidi, které vy potřebujete k tomu, abyste tu masu mohli ovládat. Protože vy jste tím sítem skutečně prohnali všechny a udělali jste ty blbečky ze všech."
Podle Schmidta se naše společnost dostala do "průseru", z něhož teď není vůbec jednoduché se dostat ven, protože: "Tam nahoře jsou samí pitomci... Tam není nikdo, kdo by byl schopný se chopit zodpovědnosti, napravil ty chyby, kterých se ten systém vědomě a velmi rozhodně dopouští. Na to potřebujete někoho, kdo to má v té hlavě srovnané, kdo je dostatečně inteligentní. Podívejte se tam nahoru, tam nikdo takový není."
Jaromír Schmidt ve svém povídání upozorňuje na populisty, kteří si honí body u lidí tím, že jednoduše říkají to, co lidi chtějí slyšet. Opřít se však o ně nelze. Vesmír však pracuje a má smysl pro spravedlnost, nebo řekněme klidně "rovnováhu".
"Dřív nebo později se dostaneme do situace, kdy nám to naše chování, tu naši nezodpovědnost, omlátí Vesmír o hubu neskutečným způsobem. Kdy si doopravdy budeme muset všichni sáhnout na samotné dno. A já si myslím, že ten okamžik není, bohužel, tak daleko, jak se nám zdá," varuje Schmidt a pokračuje:
"Většina lidí má práh vnímavosti posunutý velmi vysoko. Když byste to převedli na nějakou smyslovou oblast, například na chuť, tak aby lidé měli ten správný zážitek z jídla, tak si tam vysypou půlku slánky. Tím se ta hranice té chuti neustále posouvá výš a výš a výš. Ve skutečnosti by ty smysly měly být nastaveny tak, že když tam hodíte do toho jídla jedno zrnko soli, tak byste to měli poznat. Tak jemné ty naše smysly jsou, že dokážeme až na takové úrovni dokážeme vnímat to, co jíme."
Aktuálně jsme bohužel naučeni vše přehánět a jít do extrému. K tomu dochází i třeba tím, že neustále sledujeme nějaké filmy, neustále náš mozek zásobujeme velmi intenzivními prožitky. Když jen tak sedíme a lelkujeme a nemáme žádný vzruch, tak většina lidí to nese s nelibostí, že se nudí. Potřebují nějakou aktivitu, nějakou činnost, nějaký vjem. Dochází tak doslova ke znásilňování sebe sama různými intenzivními prožitky.
"Kdybychom od tohoto upustili, tak se ten práh vnímavosti začne zase snižovat a budeme vnímat mnohem více tu jemnohmotnou strukturu, která je kolem nás. V určitý okamžik bychom byli schopni vnímat, že realitu, v níž žijeme, ovlivňuje i člověk, který žije třeba 2000 km od nás. Ta vlákna, která splétají celou civilizaci dohromady, tak opravdu na každém člověku záleží, každá myšlenka, každý čin, každý skutek má určitý vliv na tu realitu.
A všechny ty činy a skutky, kterých se dopouštíme, tak se sčítají. Když se podíváte, jak bezduchý vedeme život, jak jsme egoističtí, jak jsme mamonářský, jak neustále myslíme na jedny a ty samé věci pořád dokola - kolik si vydělám, kde si vydělám, co z toho budu mít atd. Neuvědomujeme si, že vytváříme destruktivní vzorce a vyvoláváme tak destruktivní procesy kolem sebe. A ty destruktivní procesy budou zaměřený na člověka a skutečně půjdou po lidech," upozorňuje Schmidt a dále vysvětluje, že celý systém je nataven tak, aby byl schopen se zbavit parazitů.
Stejně jako naše tělo se umí samo uzdravovat a zbavovat parazitů, virů či nemocí, stejně to umí i celá planeta. Pokud se k ní budeme chovat nadále jako viry, tak i ona se nás začne zbavovat. Projeví se to na vybuchováním sopek, na stále tvrdším a extrémnějším počasí a podnebí. "Budeme si říkat, proč se to děje zrovna nám, ale my všichni do jednoho děláme hrozně málo pro to, abychom to zastavili," usuzuje Schmidt a není to podle něj jenom tím, že bychom nechtěli, ale je to dáno tím, že žijeme ve společnosti ignorantů, kteří to jednoduše slyšet nechtějí. Dokud jim barák nesebere vichřice nebo něco podobného, tak lidé neslyší, jsou hluší a slepí.
Naše ignoranství se projevuje třeba ve vztahu k politikům, kteří nás v přímém přenosu připravují o svobodu a lidé mlčí. Až nám svět za toto naše chování vystaví účet, tak se nám to nebude líbit. Více si poslechněte ve zmíněném rozhovoru na Příznacích transformace.

Jan Kuthan
Autor je redaktorem Kvantové cesty, spisovatel a podnikatel. Osobnímu rozvoji se věnuje řadu let a vděčí mu za mnohé pozitivní změny, díky nimž svůj život výrazně proměnil. O své zkušenosti se rozhodl podělit také se čtenáři tohoto webu. Osobní blog: www.kuthan.cz
Základní principy spokojeného života
Chcete změnit svůj život k lepšímu?
Pokud nežijete život plný radosti a pozitivní energie, je nutné něco změnit. Každá hra má svá pravidla, a to platí i pro spokojený život. Jeho pravidla jsou přitom jednoduchá a pochopí je každý. Hrajte podle jeho pravidel a stanete se šťastnými vítězi. Rádi Vám pomůžeme na Vaší cestě k novému životu, který si zasloužíte.
Další tipy na čtení
- S osobním rozvojem není třeba začínat
- Mentální rozcvička
- Jak by dopadla revize vašeho života?
- Jak řešit problémy? Snižte jejich důležitost!
- Převezměte konečně zodpovědnost sami za sebe
- Vymýšlíte, jak docílit svého cíle?
- Vděčnosti není nikdy dost
- Tvoříte si svůj život k obrazu svému, nebo se jen vezete?
- Na co myslíte před usnutím?