Když Napoleon Hill sepsal svých "Sedmnáct principů zákona bohatství", dal na první místo možná překvapivě "Mozkový trust". Sám jej pak definoval jako "mysl spojenou ze dvou či více myslí, které harmonicky spolupracují a snaží se dosáhnout konkrétního cíle".

Když Napoleon Hill sepsal svých "Sedmnáct principů zákona bohatství", dal na první místo možná překvapivě "Mozkový trust". Sám jej pak definoval jako "mysl spojenou ze dvou či více myslí, které harmonicky spolupracují a snaží se dosáhnout konkrétního cíle".
Sám tento pojem poprvé zaznamenal z úst podnikatele Andrewa Carnegieho, o němž jsme si psali v příspěvku "Osudové setkání Napoleona Hilla s Andrewem Carnegiem".
Pokud něčím skutečně žijete a máte po ruce někoho, kdo je na "vaší vlně", je to obrovská podpora. Nemusí jít nutně o podnikání nebo hobby, ale v podstatě o cokoliv. Všechny mysli nejsou totožné. Naopak u některých může docházet ke konfliktu. Pokud tedy najdete "parťáka" na podobné "frekvenci", vaše myšlenková síla se tak ještě násobí.
"Mozkový trust lze vytvořit tak, že v duchu dokonalé harmonie spojíme mysl dvou nebo více lidí. Na základě tohoto harmonického spojení se rozběhne chemická reakce, která zplodí další mysl, již si může přisvojit a již může používat jedna nebo více zúčastněných myslí. Vzniklý mozkový trust zůstane přístupný tak dlouho, dokud bude harmonické spojení mezi zúčastněnými existovat," píše Napoleon Hill a rozepisuje se o "duševní chemii", která funguje stejně tak v podnikání jako v mezilidských vztazích, v manželství či větších kolektivech. Dokonce v tak velkých kolektivech, jako je třeba vojsko.
Hill zmiňuje svého jmenovce Napoleona Bonaparta, jehož mysl měla tak magnetickou sílu, že přitahovala všechny, s nimiž přicházela do styku. Vojáci za ním bez mrknutí oka šli vstříc jisté smrti. Mohla za to právě povaha jeho osobnosti, kterou nevytvářelo nic většího a nic menšího než jeho duševní chemie.
Pokud se v nějaké skupině najde extrémně negativní a nepřátelsky naladěná mysl, může snahu o "mozkový trust" dokonale rozvrátit. Podle Hilla neznalost tohoto faktu přivedla k porážce i mnohé jinak schopné vůdce. Ti schopní naopak s duševní chemií pracují ve svůj prospěch. Metod je na to celá řada.

Jan Kuthan
Autor je redaktorem Kvantové cesty, spisovatel a podnikatel. Osobnímu rozvoji se věnuje řadu let a vděčí mu za mnohé pozitivní změny, díky nimž svůj život výrazně proměnil. O své zkušenosti se rozhodl podělit také se čtenáři tohoto webu. Osobní blog: www.kuthan.cz
Síla myšlenek a zvyků
Kdyby Vám někdo řekl, že každá Vaše myšlenka mění kvalitu Vašeho života, začali byste myslet jinak?
Mohou myšlenky a zvyky tvořit náš svět a prožívanou realitu? Jak s nimi pracovat, aby náš život byl co nejlepší? Jak být šťastný, zdravý, úspěšný či bohatý?
Odpovědi na tyto a mnohem více otázek naleznete v tomto e-booku, který Vám s největší pravděpodobností změní pohled na svět i samotný život.
Další tipy na čtení
- Jak si tvořit vlastní realitu pomocí záměru?
- Sílu slov většina lidí neumí stále docenit
- Co s tím, když podvědomí řídí 95 % našeho života?
- Zásadní knihy na téma osobního rozvoje
- Jak můžete i vy pomoci současné situaci?
- Jak pracují energetická kyvadla?
- Co je to vlastně ten osobní rozvoj?
- Jak začít s osobním rozvojem?
- Také jste stále s něčím nespokojeni?
- Sledujte YouTube kanál Kvantové cesty
Chcete e-book zdarma?
Online kurz zahájen!
🌟 Vstupte do kurzu nyní!
🔥 Udělejte něco pro svůj osobní rozvoj a fungující mezilidské vztahy!
Webinář
🗓️ 14. října 2023 (Sobota)
⏰ 10:00 - 17:00
Webinář zdarma!
✔️ Webinář zdarma
🗓️ 14. září 2023 (Obsazeno)
🗓️ 12. října 2023 (Čtvrtek)
⏰ 18:00 (délka cca 1 hodina)