Mnoho lidí hledá například uzdravení, ale obracejí se ven k doktorům a lékům, místo aby si uvědomili, že je třeba hledat nikoliv vně, ale uvnitř nás. Pokud toto nepochopíme, tak jsme nepochopili základní princip našeho života.
Máte v sobě veškeré léky pro své uzdravení, na vyléčení čehokoli. Je ale potřeba, abyste se sami sobě a svým ozdravným procesům začali věnovat. Není to procházka růžovým sadem, protože musíte nejprve najít své stinné stránky.
Jakmile najdete své stinné stránky, tak potom najdete příčiny chorob, protože zjistíte, že máte v sobě tolik nezpracovaných emocí, třeba nenávist. Teď se nejspíš ozvete: "Kdepak, nenávist, tu já v sobě nemám..." Ale ono to začne postupně vylézat a nevěřili byste, kolik lidí, kteří za mnou přijdou třeba na konzultaci či terapii a kteří jsou v normálním životě milí, hodní a naprosto přívětiví, najednou zjišťují, kolik temných stránek mají a nevědí o nich.
My všichni máme temné stránky, ale pokud o nich nevíte, pak vás řídí a fungují za vás. To je právě ten nevědomý způsob života.
Proto hledejte své stinné stránky a hledejte je tak, že si v naprostém klidu lehněte, zavřete oči a pozorujte svůj dech. Vnímejte každý nádech a každý výdech a čekejte, co uvidíte. Bude zajímavé sledovat, jestli se necháte vaší myslí zblbnout a budete myslet na blbosti, které k vám přicházejí z venku, nebo jestli dokážete vaši mysl umlčet. To je velmi důležité, utišit svou mysl, protože najednou vám začnou odněkud chodit nápady, inspirace.
Najednou zjistíte, že to není klasická myšlenka, ale že je to něco daleko hlubšího. Když si pak dáte otázku, co ještě nemám zpracované za temnou stránku? Odpověď vám najednou přiskočí a zjistíte, že je to třeba zmíněná nenávist.
Rozum se tomu bude bránit a řeknete: "To není pravda, já nemám nikoho na celém světě, koho bych nenáviděl." Najednou se vám ukáže, jak vám třeba leze na nervy nějaký politik nebo jiný člověk třeba v reklamě. Někde může být jeden člověk, jeden "ksicht", kterého byste nejraději rozšlápli jako brouka… Ale pokud vám někdo vadí, tak to není jeho chyba. Není to ani vaše chyba, je to jen nějaká nezpracovaná emoce. A je pěkné to pozorovat.
Měl jsem to stejně. Vždy se našel někdo, na koho jsem byl hodně alergický. Tak jsem si kladl otázku: "Proč to se mnou takhle špatně rezonuje? Proč mi to leze na nervy?" Lehl jsem si a čekal, zda přijde odpověď. Výsledek se dostavil, odpověď jsem si zpracoval a ten člověk už je mi dnes absolutně ukradený, absolutně mi nevadí... Já ho respektuji a neřeším, ať je jaký je. Když se do tohoto stavu dostanete a nemáte tam žádnou negativní reakci na to, tak to máte zpracovaný…
Uvidíte, že tímto způsobem najdete své temné stránky. A když je najdete, zpracujte je tímto způsobem. Pak je třeba pokračovat dál, nečekejte, že vám bez zpracování těchto věcí půjdou nahoru vaše vibrace, že pokročíte na vyšší úroveň vědomí, že se vám bude v životě dařit tak, jak očekáváte.
Potřebujete mít tyto věci mít zpracovaný, jinak vás to mentálně nepustí nahoru. Bez toho se tím budete neustále trápit a přitahovat si do svého života podobné nízkovibrační procesy. Nikdo jiný to za vás neudělá, uděláte to jedině vy sami tím, že budete hledat v tomto případě své stinné stránky. Pracujte na tom…
Pracujte na tom, abyste pochopili, že nikdo jiný ve vašem okolí nad vámi nemá moc, jen vy. Pokud má někdo tendence vámi manipulovat nebo vás jinak ovlivňovat, tak je to tím, že jste mu vy dali tu moc. Tak je to s kýmkoliv. Když si tuto možnost uvědomíte, tak začnete obrovsky ovládat svůj život a získáte nad svým životem kontrolu.
Jiří Lexa
Již více než 13 let se věnuji práci s lidmi v oblasti vztahů, zdraví, osobního rozvoje a finanční prosperity. Mými konzultacemi, semináři a kurzy prošlo více než 10 000 klientů. Ve své práci propojuji poznatky psychologie, psychosomatiky a vlastní techniku Čtení z kvantového pole, kterou využívám při hledání souvislostí a příčin problémů, které se lidem v životě opakují. Nezaměřuji se pouze na to, co člověka trápí dnes. Společně hledáme, co za danou situací skutečně stojí a proč se stále vrací. Například jednu klientku trápily více než 20 let chronické migrény. Během práce objevila souvislost s dlouhodobým tlakem, který na sebe sama vytvářela. Když pochopila, co za jejími potížemi skutečně stojí, její migrény postupně odezněly. Podobně starší manželský pár během kurzu objevil skutečnou příčinu své vztahové krize a dokázal zachránit vztah, který směřoval k rozvodu. Dnes jsou spolu více než šest let po absolvování kurzu. Kromě dlouholeté praxe jsem absolvoval řadu vzdělávacích programů v oblasti psychologie, osobního rozvoje a práce s vědomím. Součástí mé cesty byla také státní zkouška z psychologie na Univerzitě v Hradci Králové. Během let jsem přednášel na mnoha akcích, byl hostem podcastů, rozhovorů i internetových televizí a pravidelně sdílím své zkušenosti prostřednictvím projektu Kvantová cesta.
Online kurz - Kvantový posun
Chcete ve svém životě něco změnit? Využijte techniky kvantování a realizujte své sny a záměry přes Vaše srdce. Jeho tvůrčí síla je ve srovnání s naším mozkem nesrovnatelná a přesto vše "tlačíme" právě rozumem. Zkuste to jinak - přes srdce! Zvládne to každý, tak proč toho nevyužít?
Není náhoda, že jste se dostali k tomuto video kurzu. Nyní už záleží jenom na Vás, jak rychlý Váš posun bude. Máte k dispozici doslova unikátní nástroj pro Váš osobní rozvoj a duchovní posun. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.