Mnoho lidí má se štítnou žlázou problémy. Co vlastně štítná žláza je? Z fyziologického hlediska nám pomáhá urychlovat látkovou výměnu v těle. Pojďme se na ni ale podívat z hlediska emočního, což je pro nás v tomto okamžiku důležitější.
Mnoho lidí má se štítnou žlázou problémy. Co vlastně štítná žláza je? Z fyziologického hlediska nám pomáhá urychlovat látkovou výměnu v těle. Pojďme se na ni ale podívat z hlediska emočního, což je pro nás v tomto okamžiku důležitější.
Každá choroba nebo "závada" na našem těle má svou příčinu. Štítná je jako štít. Máme v ní ochranu. Chrání nás před vnějšími vlivy, ale i před námi samotnými. Pokud štítná žláza nepracuje tak, jak byste si Vy nebo Váš lékař přáli, pak Vám doktor nejspíše předepíše léky, aby se štítná žláza dostala do rovnováhy. Jenomže z emočního či duchovního hlediska jde o signál těla, že jste něco zanedbali ve vztahu k sobě.
Neupřednostňujete například více své okolí než sami sebe? Pečujete o sebe, nebo jste vždy až to poslední, na co máte čas a energii? Nezneužívají lidé ve Vašem okolí Vaši práci a dobrotu? Nemáte vnitřně pocit, že jste zneužíváni? To vše může být příčinou, proč Vás zlobí štítná žláza.
Z vlastní praxe vím, kolik lidí má se štítnou žlázou nějaký problém. A když to začneme zkoumat, narážíme na výše uvedené příčiny. Když si je uvědomí a zapracují na nic, tak obvykle problém se štítnou žlázou zmizí. Jak je to možné?
V okamžiku, kdy začnou řešit důvod, který nastartoval třeba špatnou funkčnost štítné žlázy a ten důvod je vyřešen, tak se zkrátka štítná žláza dá opět do rovnováhy. Na stejném principu fungují všechny části našeho těla a polykání prášků proto nemusí být zrovna to nejlepší řešení. Příčina je tak totiž stále otevřená a může dál pracovat, což se klidně může ze štítné žlázy přenést na jiný orgán, aniž byste si toho roky všimli.
Mnoho lidí má třeba problém sami vůči sobě. Sami sobě nevěří. Může se to týkat celého jejich života nebo nějaké konkrétní oblasti, jako je třeba práce, výkon ve sportu, navazování partnerských vztahů apod. Zkrátka si nevěří a jejich štítná žláza na to začne reagovat. Dokonce byla mnoha lidem diagnostikována i jakási autoimunitní onemocnění štítné žlázy. To znamená, že člověk vlastně ničí sám sebe. Má pocit, že nemá právo být na tomto světě a užívat si krás života. Týrá sám sebe a odnáší to právě štítná žláza.
Pro někoho je snazší, aby se příčinou nezabýval a prostě to na něco svedl. Může za to genetika, nebo třeba karma, myslí si. Rozum jim zdůvodní, proč se nemají o nic snažit, protože je "hotovo". Nikdy není hotovo! Vždy lze zdravým přístupem k sobě samému a svému životu léčit své tělo a jeho orgány.
Zažil jsem jednu paní, u níž se ukázalo, že příčinou jejích potíží se štítnou žlázou je nespokojenost vůči jejímu někdejšímu partnerovi. Ona by pro něj udělala všechno, milovala ho, rozkrájela by se pro něj. Dávala mu veškerou péči a pozornost. Svůj veškerý životní potenciál doslova odevzdávala jemu. Ten na tom participoval, těžil z toho, ale ona se vnitřně trápila. Proč se trápila? Protože čekala, že jí to bude vracet... On jí to ale nevracel. I takovéto scénáře může život vytvářet a takto pak v praxi vznikají naše zdravotní potíže...
Zapomeňte na to, že Vám někdo bude Vaši pozornost vracet. Nechte to na jeho svobodné vůli a nic od nikoho neočekávejte. Pokud chceme někomu dávat pozornost, lásku, radost, naši energii, tak na to máme právo. Jsme svobodné bytosti. Ale v okamžiku, když očekáváme, že nám to ten člověk vrátí zpátky, tak to nefunguje. To se obrací vůči nám samým.
Tato paní byla tak "odevzdaná", že si vůbec nevěřila ani v případě řešení jejího vlastního problému. Pro partnera cokoliv, ale pro sebe? Zde už byla nejistá a doslova připustila jen, že to "vyzkouší", protože neví, jestli "na to má." Absolutní nedůvěra v sebe sama. Když by měla pomáhat třeba právě partnerovi, nepochybně by v něj věřila a podporovala by jej všemi prostředky. Sama sebe ale spíše shazovala.
Dotyčná postupně aplikovala doporučené kroky a výsledkem nebyl rozchod s partnerem, jak byste možná očekávali. Jejich vztah byl posléze ještě lepší a hlubší. Zažívala s partnerem naprosto krásný život, i když se změnila. Onou změnou přístupu k sobě samé docílila odstranění problémů se štítnou žlázou.
Pokud tedy řešíte problémy se štítnou žlázou, zkuste se nad tím zamyslet, zda v něčem nejdete sami proti sobě. Jestli někde ten přístup k Vám samotným nemá trhliny, jestli si nepodrýváte autoritu, sebedůvěru...
Jiří Lexa
Autor se zaměřuje na výuku a práci s fenoménem kvantové vlny a kvantového pole, což od roku 2014 předává široké veřejnosti. Jako terapeut využívá nejen metodu kvantování, ale i další skvělé techniky, např. modrý plamen či metodu přímého vlivu srdce. Nicméně v průběhu své kariéry pochopil, že s měnícím se paradigmatem rozvoje naší populace je podstatné lidi spíše učit samostatnosti a vědomé práci na sobě. To je patrné i z jeho tvůrčí činnosti. Je autorem 18 e-booků z oblasti osobního rozvoje a tvůrcem online kurzů Kvantový posun či Skrytá zranění, kterým se též aktivně věnuje. Vystudoval Univerzitu Hradec Králové, kde mimo jiné složil státní zkoušku z psychologie.