Mnoha lidem přijde dnes naprosto normální, vzít si s sebou na WC mobil a využít tak těch pár minut posezení k něčemu "užitečnému". Svou pozorností jsou tak v mobilu a vůbec si neuvědomují, jakou medvědí službu dělají svému tělu.
Naše zlozvyky často pramení z některého z našich tzv. skrytých citových zranění. Pokud tedy chcete s nějakým zlozvykem zatočit, může Vám pomoci pochopení této problematiky. Skrytých zranění je pouze pět, a proto se vůbec nebojte, proniknout do jejich podstaty hlouběji. Pomůže Vám to nejen při řešení Vašich zlozvyků.
Mnoha lidem přijde dnes naprosto normální, vzít si s sebou na WC mobil a využít tak těch pár minut posezení k něčemu "užitečnému". Svou pozorností jsou tak v mobilu a vůbec si neuvědomují, jakou medvědí službu dělají svému tělu. S ním bychom měli být co nejvíce ve spojení a uvědomovat si, jakou službu pro nás v ten který moment dělá. Jakmile tělo ignorujeme, zaděláváme si nejen na zdravotní komplikace.
Ostatně už samotná výška dnešních záchodů je problematická. To je téma na jiný článek, ovšem rozhodně stojí za zmínku, že generace a generace našich předků seděli při vyměšování "na bobku" (jak se trefně tento posed nazývá), tudíž svaly určené k této potřebě "zabíraly" úplně jinak, než když sedíme na vyvýšeném bidýlku.
V některých zemích si dokonce i při stolování sedají na zem, aby jejich tělo nezlenivělo a bylo funkční i v pokročilém věku. U nás na to jdeme opačně. Nehýbeme se, takže ve stáří je z řady lidí sotva lezoucí stvoření, které by se z nízkého posezení ani nezvedlo, a proto i záchody bývají dělány vyšší a vyšší, jen aby se nemuselo dosedat z velké výšky. Člověk "moderní" by se také nemusel z nízkého záchodu zvednout... Že tím škodíme svěračům a nejen jim, to už se opomíjí.
Zdánlivě banální záležitost, jakou je sezení na záchodě, tedy může probíhat sebedestruktivním způsobem, anebo si tuto pravidelnou potřebu zvědomíme a doslova vychutnáme. Tělo při tom zažívá úžasný uvolňující pocit a my místo jeho vnímání koukáme do mobilu... Paradoxně - kdybychom si takový pocit udrželi celý den, měli bychom úplně jinou kvalitu života.
Pokud totiž žijeme ve spěchu a pod neustálým tlakem a se spoustou ruchů a vjemů, nacházíme se v tzv. hladině beta. Našim "cílem" by přitom mělo být, nacházet se v harmonické hladině alfa, kterou lze využívat dokonce i k takovým "zázrakům", které nabízí tvorba vlastní reality, zákon přitažlivosti či kvantování. V hladině alfa se nacházíme třeba při době relaxace, na procházce, ale právě také na záchodě. Někdo to využije prospěným způsobem, protože chce žít kvalitní život a těšit se dobrému zdraví a celkové pohodě. Jak jste na tom Vy?
Jan Kuthan
Autor je redaktorem Kvantové cesty, spisovatel a podnikatel. Osobnímu rozvoji se věnuje řadu let a vděčí mu za mnohé pozitivní změny, díky nimž svůj život výrazně proměnil. O své zkušenosti se rozhodl podělit také se čtenáři tohoto webu. Osobní blog: www.kuthan.cz
Skrytá zranění
Unikátní online kurz Skrytá zranění
Seznámíme Vás s pravidly a zákonitostmi, které ovládají lidské chování. Jejich pochopení pozitivně ovlivní Vaše vztahy s druhými lidmi. Zjistíte, co a proč ve Vás vzbuzuje emoce a reakce.Každý máme své skryté emoční zranění, které v nás aktivuje určité vzorce. Jak to celé funguje?
🌟Nečekejte a vstupte do kurzu již nyní.
Stačí kliknout na tlačítko níže. Udělejte něco pro svůj osobní rozvoj a fungující mezilidské vztahy!
📚 Získáte bohatý obsah
🎓 Odborné vedení lektora
🔥 Velké množství informací