Proč si naše duše prochází "školením", když je tak mocná?

V Klubu Hovory s Tamarinou probírá Jiří Lexa s jemnohmotnou bytostí Tamarinou různé otázky, které jí klade on či členové klubu. Přinášíme textovou verzi nahrávky č. 114, která je k dispozici se spoustou dalších právě těm z vás, kteří tvorbu těchto nahrávek chcete podpořit a přidat se tak k naší klubové komunitě. Děkujeme.

Dotaz: "Říká se, že planeta Země je nejlepší školicí středisko z celého vesmíru. Proč má nějaké školení podstupovat duše, která je součástí stvořitele, má spojení se vším a ví všechno?"

Tamarina: Vy jste si tuto hru, a je to opravdu hra, vy jste si ji vybrali. Vy jste do ní šli dobrovolně. Ale teď z vás v tomto případě hovoří ego, protože vy nejste na žádném školení, vy jste pouze v realitě, která vám má ukázat, že lze žít i v duálním systému, protože vy, pokud jste v jemnohmotném světě, tak nejste v dualitě. 

Ale pokud jste v hmotném světě, tak okamžitě vstupujete do duálního systému a zde si můžete vyzkoušet ty různé možnosti. Vy si můžete vytvořit ráj a budete žít v ráji. Anebo si můžete vytvořit to pomyslné peklo. Ale je to pouze vaše rozhodnutí. Takže se nejedná o žádné školicí středisko, ale jedná se o to, že vy jste se rozhodli se školit a je to opět na vašem vlastním rozhodnutí.

Dotaz: "Pokud je duše starší než planeta Země a opakovaně zde již prožila nějaké životy, proč se sem stále vrací do tak odporných podmínek, jako je temnota, války, chudoba, otrokářství, choroby a jiné?"

Tamarina: To je opět váš egoistický pohled, ale ten univerzální pohled je takový, že tyto věci, které vám může opět nabídnout jen hmotná realita, a vy to nazýváte temnota, ale ona to není temnota, naopak vy z těch válek, z té chudoby, z toho otrokářství, z těch chorob a dalších pro vás negativních věcí jste nejlépe pochopili, že byste se měli profilovat pro ten lepší život. 

Ale abyste to pochopili, tak si uvědomte, že váš život není o jedné jediné inkarnaci. Váš život je nekonečný, ale ty inkarnace jsou vašimi novými poznáními. Takže to berte, že jestli jste si prožili válku, zahynuli jste tam, nebo jste byli v otrokářství ubiti k smrti, tak to bylo z toho, že vy jste si to sami tak přáli, abyste prošli těmito zkouškami. 

I když z vašeho pohledu, a je to opět opakovaná odpověď, že je to hra vašeho ega, to berete jako trest. Tak si uvědomte, že mnoho lidí, kteří přežili tyto hrůzy, tak na své trýznitele nebo na své válečné uzurpátory mnohdy shlížejí se soucitem, že k nim nepociťují nenávist. A dejte si otázku, proč? Protože oni pochopili z tohoto jejich školení, že šlo o jakousi výměnu informací, byť na této pro vás nepříjemné rovině.

Takže neberte to tak, že se vracíte do odporných podmínek, ale nikde vám tyto v uvozovkách "odporné podmínky" není nikdo schopen vytvořit k vašemu dalšímu posunu. A vy jste v tuto chvíli v realitě, která končí s válkami, která končí s temnotou, ale bude to ještě nějakou dobu trvat, protože vaše vědomí tu temnotu chce mít. Podívejte se na to, na jaké filmy se díváte v televizi. Podívejte se, co za hrůzy sledujete na internetu. Podívejte se, jaké hry necháte hrát vaše děti. Podívejte se, jak se k sobě navzájem chováte. Podívejte se, co se učí ve vašich školách. Podívejte se, jak se děti k sobě chovají... Vy si tu temnotu vytváříte neustále sami.

To znamená, udělejte něco na úrovni vědomí, a pokud se cítíte, že jste tak vyspělé duše, tak pracujte a ukazujte ostatním, inspirujte je, že to lze dělat jinak. A uvidíte, že se pak nebudete vracet do temnoty, ale budete se vracet doslova do ráje.

Jiří: Já děkuju a ještě tady máme asi tři otázky od paní Celestiny: "Proč existuje takový nesmysl, jako je karma, kde lidé údajně trpí za skutky z minulých životů, o kterých nic nemohou vědět, když mají zavřené vědomí?" Tuto otázku si občas pokládám taky, takže budu rád za zodpovězení.

Tamarina: Vy jste si vytvořili karmu. Karma není univerzální. To, že ji stavíte, že to je něco tak důležitého pro vás, tak je to spíš proto, když si nevíte rady ve vaší realitě s určitými problémy, tak se vracíte ke karmickým kořenům, ale ono ve skutečnosti si můžete tyto bloky, které jste si třeba i vytvořili v různých předešlých inkarnacích, tak si je můžete velmi účinně tady v této vaší inkarnaci vyřešit. 

Ale je problém, že vy jste si v tom vytvořili tak pevný kořen a máte to na celoplanetární úrovni, že žijete z těch mimoinkarnačních zážitků nebo z těch předchozích inkarnačních zážitků a je to opravdu pro vás mnohem těžší. Je jedna věc, vytvoření nerovnováhy, kterou si můžete vytvořit kdykoliv, ale taková ta táhnoucí se karma, kdy si namlouváte, že v mnoha životech předtím jste byli zlí, a proto teď trpíte, tak v 99 % lidí to je proto, že lidé jsou líní jít na dno svých možností a schopností a nechtějí pracovat intenzivně a tvrdě sami se sebou, protože to je mnohem kolikrát náročnější než samotná fyzická práce. 

Takže karmu jste si vytvořili vy a dokud si neuvědomíte, že je třeba pracovat každý den sám na sobě, že je třeba pracovat každý den na svých vlastních blocích, traumatech a dalších nepříjemných věcech a hlavně pracovat se svým skrytým zraněním, které má každý z vás. Každý si jej nechal aktivovat svým rodičem. Ale pouze nepatrné procento tato zranění akceptuje a pracuje s nimi. 

Protože až pochopíte, že tato zranění, nebo toto jedno zranění, záleží, kolik jich najednou máte aktivovaných, tak až si tato zranění odstraníte nebo si je alespoň zvědomíte a identifikujete, tak se vám spoustu věcí vynoří jakoby na povrch a zjistíte, že ta karma zas taková u vás není, že to bylo právě třeba jen aktivované toto vaše skryté zranění. 

Jiří: Takže já děkuji a zeptám se na další otázku: "Co se stane po vzestupu do 5 D s hmotou na planetě, tedy se stavbami, které zbudovaly různé civilizace, domy, přehrady, podzemní tunely a jiné? Překalibruje se planeta tak, že tyto stavby zmizí?"

Tamarina: Tady je opět vidět nepochopení toho, co se vám snaží spousta lidí namluvit. Nic se nebude měnit, protože vy do 5 D postupujete trošku jinak. Už jsme o tom hovořili. To není o tom, že se změní svět okolo vás, ale vy změníte vlastní nastavení. Vy budete moct postupovat, ale protože tam ještě nejste, tak vy to ani v tuto chvíli nemůžete pochopit. Vy žijete ještě hodně, hodně pevně právě v tom pro vás 3 D světě s vašimi závislostmi. A až se zbavíte například vašich závislostí, tak budete pociťovat, že i na ten svět budete hledět zcela jinak a že svět 5 D není o změně hmotného světa okolo vás, ale že to je o změně vašeho nitra a vašeho chápání toho světa. Takže to je třeba si uvědomit a pracovat na tom. 

Jiří: Poslední otázka pro dnešek od paní Celestiny: "Planeta je přelidněná, je zde velmi omezený životní prostor, není zde možnost usadit se tam, kde by chtěl člověk žít. Za prostor k životu se musí platit. Co se bude dít dále? Bude se množství lidí ještě navyšovat?"

Tamarina: Tady z vás opět hovoří nepochopení toho vlastního potenciálu, protože vaše planeta snese mnohem více lidí, než vás tam dnes je. To se vám pouze někdo snaží namluvit, že jste přelidnění a snaží se i o jakési snížení populace, ale vaše planeta úplně s klidem unese i 20 miliard lidí, ale pokud nebudou lidé vědomí a budou žít tímto způsobem, tak se samozřejmě může planeta určitým způsobem začít bránit. 

Nicméně ten omezený životní prostor máte proto, že vy máte omezený životní prostor sami v sobě. Pokud si vytvoříte v sobě životní prostor a budete v rovnováze, budete si především uvědomovat, že okolní svět je zrcadlem vašeho nitra, pak pro vás nebude nikde omezený životní prostor a budete si jej tvořit. 

To, že se u vás za všechno musí platit, jste si vytvořili vy. Ale vy můžete tu hru hrát, protože vy se nemusíte nechat vtáhnout do systému. Že nemáte peníze, to není vina systému. To je vina toho, že jste nepochopili, že můžete tvořit a že si ty peníze můžete doslova přitáhnout. Ale vy, když budete hrát tu hru se systémem, že budete akceptovat, ať po chce vás jakékoliv peníze, vy si je navyšujete ty peníze neustále, zdražuje se u vás...

Proč? No, protože vy tu hru akceptujete, ale pokud na to přistoupíte jako tvůrčí bytosti, tak vám naprosto nebude vadit, jestli jeden rok dům stojí tolik a za další rok, že stojí třeba dvakrát více, protože vy si zkrátka ty své peníze, které jsou jenom možností vaší vnitřní tvorby, vašeho tvůrčího procesu, vy si je prostě přitáhnete

Uvědomte si, že dokud budete žít v tom, že si musíte peníze těžce vydělat, že musíte pracovat, aby vám ty peníze přišly, že musíte tvrdě pracovat, tak budete žít v těch určitých programech, v kterých systém chce, abyste žili, abyste nebyli svobodní. Ale opět se vracím k jedné z otázek: vy svobodní budete pouze tehdy, když si to sami dovolíte. 

Takže neřešte, jestli se bude množství lidí navyšovat. Neřešte, co se bude dít dál. To je opět snaha zjistit, jestli si máte v tuto chvíli udělat egoisticky dobře nebo ne, ale zkuste se soustředit na to, jestli v tuto chvíli můžete pracovat sami se sebou, protože v momentě, když budete pracovat hluboce sami se sebou, se svým nitrem, nebudete tyto otázky potřebovat zodpovědět, protože vy budete vědět, vaše nitro vám dá vědět, vaše intuice vám bude říkat, že žijete v tom nejlepším světě a budete přát všem dalším bytostem, ať jsou tady s vámi, protože ta planeta to zvládne, pokud bude obývaná vědomými bytostmi.

Kvantová cesta

Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.

Klub Hovory s Tamarinou

Staňte se součástí naší komunity!

Patříte k fanouškům YouTube kanálu Hovory s Tamarinou a chcete slyšet více témat?

Poslouchejte nové rozhovory každý týden!
Členové klubu mají k dispozici mnohem více obsahu s Tamarinou, než je volně přístupný na YouTube či našem blogu. Navíc máte příležitost klást Tamarině vlastní otázky na témata, která Vás zajímají.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ vyjadřujete souhlas k použití všech cookies. Zobrazit podrobnosti Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti