Může škodit sledování hororů?

V Klubu Hovory s Tamarinou probírá Jiří Lexa s jemnohmotnou bytostí Tamarinou různé otázky, které jí klade on či členové klubu. Přinášíme textovou verzi nahrávky č. 165, která je k dispozici se spoustou dalších právě těm z vás, kteří tvorbu těchto nahrávek chcete podpořit a přidat se tak k naší klubové komunitě. Děkujeme.

Jiří: Rádi sledujete horory? Dělá vám dobře, zažívat při nich hrůzu a napětí? Je to pro vás skutečně to pravé, co vaše tělo potřebuje, nebo si sledováním podobných filmů škodíte? A právě na toto téma se dnes zeptáme Tamariny. 

Tamarina: Ono nejenže může škodit, ale ono škodí, protože vy si tvoříte svoji vlastní realitu právě tím, na co myslíte a čemu věnujete svoji pozornost. A jestliže se díváte na filmy plné hrůzy, napětí a různých efektů, které vás nějakým způsobem dostávají do negativních emocí, tzn. do emocí, strachu, do emocí napětí, do emocí stresu, tak může docházet k tomu, že vy si částečně tuto realitu vytváříte. A nejen částečně. 

Například může docházet k tomu, že si víc přitahujete oproti jiným lidem třeba nepříjemné situace ve svém životě, které připomínají doslova ty horory. Už jenom to, že řeknete, že váš život je horor, tak to o něčem svědčí. Už jenom to, že vy se upínáte na tu negativní stránku života, že hledáte ty negativní věci, tak vlastně nevědomky využíváte svoji mysl k tomu, aby vám váš život nepřinášel to potěšení, tu radost, kterou by vám mohl za jiných okolností přinášet.

Pochopte, že váš život může být přesně takový, jaký vy si jej budete tvořit. A on takový je. A tam, kde dnes jste, to už se opakuju, tak tam jste se dostali právě díky tomu, jak myslíte. Dostali jste se tam díky tomu, jak se sami k sobě chováte, jak emocionálně prožíváte tuto svoji realitu.

A jestliže prožíváte emoce, kdy sledujete horory, sledujete je rádi, protože v tom vidíte něco pro vás přínosného v oblasti zábavy, tak se ale může stát, že ono vás to jednou přestane bavit a ne, může stát, ono se to stane. Vy si jednoho dne najdete jinou zábavu, ale tyto horory budete mít pořád ve svém podvědomí a čím dříve přestanete sledovat tuto škodlivou náplň vaší mysli, tak tím dříve si budete moct tvořit svoji realitu takovou, jakou vy chcete. 

Máte spoustu lidí, kterým se nedaří a je to většina lidí, kterým se nedaří a kteří mají zálibu v těchto negativních věcech. Mají zálibu v negativních informacích třeba z televizních novin. My nemusíme hledat horory, stačí, když se budete dívat na televizních noviny a zjistíte, že tam je mnoho kriminality, zjistíte, že tam je mnoho násilí, mnoho krádeží, mnoho patologických jevů, tak najednou uvidíte, že postupně to prožíváte a dostáváte se do té samé vibrace, která je vám předesílána cestou těchto sdělovacích prostředků.

Ale jestliže se rozhodnete pro to, že budete pracovat na sobě tím způsobem, že budete svůj život udržovat v jakémsi blaženém klidu, že budete věnovat svoji pozornost přírodě, soužití a souznění s přírodou, že budete věnovat svoji mysl, svoji pozornost zvířatům, která vám záměrně neublíží, že budete věnovat svoji pozornost těm hezkým pocitům ve vašem životě, tak si absolutně změníte kvalitu vašeho života.

Ale je potřeba s tím nějak začít. To znamená, pokud vám dělá dobře, že zažíváte hrůzu a napětí při nějakých filmech, tak to je jenom dočasná záležitost, ale uvědomte si, že to všechno si přenášíte do své běžné každodenní reality. Proč? Protože vy si scény z těchto filmů, z těchto videí, pouštíte ve své hlavě třeba před spaním nebo když jste sami a jste doma v tmavém bytě, nebo jste sami v celém domě, tak si možná představíte tuto realitu, kterou jste zhlédli na obrazovce, a pak najednou zjistíte, že tato realita vám spíš život komplikuje, než aby vám ji nějakým způsobem oživovala, aby vás těšila.

A to je přesně to negativní, co k vám chodí z těchto filmů plných napětí a hrůzy. Ve skutečnosti to pro vás vůbec není to pravé, protože to ovlivňuje i vaše tělo, vaše buňky. Tím, že se nastavíte negativně, tím, že prožíváte strach, tím, že máte pocity plné děsu a stresu, tak vlastně tím měníte svoji buněčnou strukturu. To si uvědomte a pochopte, že v okamžiku, když budete tímto způsobem pokračovat dál, můžete si z toho vyvodit i nějakou nemoc, která vás samozřejmě může velmi potrápit.

Takže pochopte, že v okamžiku, když se budete zaobírat jenom tím pozitivním, tak budete mít samozřejmě to nejlepší ve svém životě, tzn. dávejte přednost tomu, abyste zažívali pozitivní pocity, abyste pociťovali radost, abyste pociťovali legraci, abyste se smáli. Častěji se smějete. Vy se jako lidstvo nesmějete tolik, jako jste se smávali dříve, ale proč? 

Protože jste jednoduše svůj život vyměnili za zážitky, za prožitky. Vaše smysly už jsou otupené. Vaše smysly už jsou jakoby opotřebované a vy potřebujete čím dál tím větší grády. Vzpomeňte si, dřív jste se vylekali z drobností, dnes vás nevyleká téměř nic a potřebujete ten svůj strach jakoby zvětšovat, ale ono se to všechno postupně zapisuje do vašeho podvědomí. 

A to je přesně ten problém, který vy můžete nějakým způsobem pocítit za pár let nebo za pár měsíců a je na vás, jak vy se rozhodnete. Jestliže se rozhodnete přijmout do svého života ten styl života, že se budete sami k sobě chovat slušně, že budete sami na sebe hodní, že budete sebe upřednostňovat, že budete sobě dávat to nejlepší, tak se to promítne ve vaší realitě.

Ale jestliže si řeknete "ne, tohle je blbost, to jsou kecy, já to mám jinak," tak věřte tomu, že to jinak nemáte, protože vy lidé jste všichni stejní, a to, že někdo prožívá realitu takovou, že má strach, tak ten jeho strach má nějaký původ, má nějakou příčinu, a to je přesně ono. 

U někoho to mohou být tyto filmy. U někoho to mohou být různé prožitky v dětství. U někoho to může být skutečně to skryté zranění, které Jiří tady velmi propaguje, protože si je vědom toho, že pokud by lidé svá skrytá zranění řešili a pracovali s nimi, že by se snížil počet onemocnění, že by se snížil počet kriminálních případů, že by se kriminalita celkově snížila, že by se snížily rozchody ve vztazích, protože jakmile by lidé toto začali chápat a tu svoji pozornost začali upínat směrem například svých zranění, tak by začali více chápat ty druhé lidi. Přestali by v sobě živit nenávist, ale začali by v sobě budovat pochopení pro to, že i ti druzí mohou mít svoji vnitřní bolest, která je trápí. A to jsou třeba ta skrytá zranění. 

Ale vrátím se zpátky ke sledování hororů. Jestliže chcete sledovat horory, musíte si být vědomi toho, že to ve vašem životě nechá jakousi stopu a ta stopa nebude příjemná. Můžete si být jisti tím, že teď jste mladí, vitální, teď to neřešíte, že to necháte úplně spát, ale jednou budete starší. Jednou vám může být 80, 90 let a najednou se vám to začne probouzet z podvědomí.

Stejně tak jako v dětství jste si něco do svého podvědomí uložili a dnes se vám to probouzí. Proto myslete jako lidé, kteří jsou vědomí. Naučte se být vědomým člověkem, tzn. že budete sledovat jenom takové pořady a takové filmy a takovou zábavu, která ve vás vyvolává pozitivní emoce. 

Mnoho z vás už říká, že i právě sledování těchto hororů v něm vyvolává pozitivní emoce, že z toho má radost a že ho to těší, ale ve skutečnosti je potřeba, abyste šli do hloubky, nejenom na povrchu, ale do hloubky, kam se ukládají informace z těchto filmů, kam se ukládají informace z toho, co přeberete právě z hororů.

A potom zjistíte, že právě horory jsou pro vás tím nejhorším krmivem, tedy pro vaši mysl. A že vás může velmi tvrdě poznamenat. To znamená sledování těchto pořadů, těchto hororů a podobných filmů vám velmi škodí. Uvědomte si to. Takže jestli je rádi sledujete, zkuste si postupně, anebo možná okamžitě najít jinou zábavu, která má charakter vyšších vibrací. Toto jsou nízké vibrace.

Pokud je chcete nějakým způsobem v sobě pěstovat, tak počítejte s negativními důsledky. Poznáte to jednoduše, pokud je potřeba tu zábavu stupňovat, tak ty vibrace jsou nízké. Pokud ale máte radost jenom z podstaty toho, že něco děláte, někde jste, někde se nacházíte, tak ta vibrace je vysoká. Takto to jednoduše poznáte.

Takže jestliže vám dělá dobře zažívat hrůzu a napětí, tak si všimněte, jak vy musíte neustále přidávat na tom potenciometru té hrůzy a napětí, abyste se třeba za nějakou dobu báli, protože vy jste jakoby otupělí. A to je důkaz toho, že to jsou nízké vibrace, protože vy musíte neustále přidávat a přidávat. 

Stejně tak je to s návykovými látkami, stejně tak je to třeba s cigaretami nebo s alkoholem, nebo jak už jsem řekla, s těmi návykovými látkami, které ve vás nějakým způsobem vyvolávají, že chvilku vám stačí určitá dávka, ale za určitou dobu už potřebujete tu dávku větší. Takže na to si dávejte pozor a snažte se naopak nezažívat hrůzu a napětí, protože tím se obrovsky zvýší vaše vibrace.

Věřte tomu, že sledování těchto filmů, těchto příběhů, těchto hrůzostrašných scén pro vás není vůbec, ale vůbec přínosné. Já si myslím, že jsem vám dnes mentorovala až až a už to nechám celé na Jiřím a těším se zase někdy na slyšenou. 

Jiří: Tak, Tamarino, já moc děkuju. Já ti moc děkuju. Myslím, že to bylo dobrý a že jsi dala takovou zevrubnou kostru. Já bych k tomu měl taky jednu věc. My hledáme pořád něco víc a víc, co nám jakoby zvyšuje tu naši pozornost, ty naše smysly uspokojuje, ale ve skutečnosti je mnohdy třeba jenom lepší místo večerního čučení na horor si sednout a jenom si zavřít oči a třeba si pouštět svůj život, jak ho chceme mít.

To znamená v té plné palbě, v té plné radosti, v tom našem vytouženém cíli. Představovat si to, co chceme tam na tom konci mít. A věřím tomu, že pokud to budeme pravidelně takto pěstovat, to znamená vizualizovat, představovat si, protože někdo řekne, že vizualizace je vlastně představivost, ale ve skutečnosti je vizualizace jenom to, že to vidím, ale v té představivosti je obsaženo všechno. 

My si můžeme představovat vůně, my si můžeme představovat ohmat, my si můžeme představovat ten obraz, ale i třeba sluchové vjemy, tzn. že něco posloucháme, že tam třeba slyšíme nějakou krásnou hudbu atd. 

Takže přátelé, já děkuju Tamarině za to, že dnes jsme vám zase mohli předat nějakou takovouto informaci. Děkuju, že Tamarina má vždycky své postřehy, že má své názory, které možná s někým z vás nerezonují, ale ve skutečnosti jsem za to rád, protože je to zase pohled jemnohmotné bytosti, která dnes již nemá nějaké interesy v tomto světě a není nějakým způsobem k tomuto světu přivázaná. 

Takže pokud se vám líbilo dnešní video, budu rád, když nám dáte lajk, když si přihlásíte odběr, a budu moc rád, když toto video budete sdílet třeba svým přátelům. Zároveň pokud budete chtít využít víc informací od Tamariny, můžete si přihlásit svůj vstup do Klubu Hovory s Tamarinou a tam těch informací dostanete více. Takže mějte se hezky a brzy zase na viděnou a na slyšenou.

Kvantová cesta

Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.

Klub Hovory s Tamarinou

Staňte se součástí naší komunity!

Patříte k fanouškům YouTube kanálu Hovory s Tamarinou a chcete slyšet více témat?

Poslouchejte nové rozhovory každý týden!
Členové klubu mají k dispozici mnohem více obsahu s Tamarinou, než je volně přístupný na YouTube či našem blogu. Navíc máte příležitost klást Tamarině vlastní otázky na témata, která Vás zajímají.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ vyjadřujete souhlas k použití všech cookies. Zobrazit podrobnosti Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti