Jak nejlépe využít léto pro svůj osobní rozvoj?

V Klubu Hovory s Tamarinou probírá Jiří Lexa s jemnohmotnou bytostí Tamarinou různé otázky, které jí klade on či členové klubu. Přinášíme textovou verzi nahrávky, která je k dispozici se spoustou dalších právě těm z vás, kteří tvorbu těchto nahrávek chcete podpořit a přidat se tak k naší klubové komunitě. Děkujeme.

Jiří: Začínají letní prázdniny, a to je období volna, dovolených, ale také někdy až příliš horkého počasí. Někdo je v tuto dobu velmi aktivní, jiný si raději zaleze do stínu a nějak to léto prostě už přežije. Je léto něčím výjimečné? Čemu bychom měli věnovat zvýšenou pozornost a třeba toho i využít pro náš osobní rozvoj? Má pro nás Tamarina například nějaký letní tip? 

Tamarina: Jak bylo řečeno právě v otázce, každý to máte nastaveno jinak. Někdo skutečně to léto nějak přežije, jenom aby už bylo za ním, protože nesnáší třeba horka. Ale pravdou je, že vy, když si lehnete na sluníčko a dostáváte do sebe ten váš vitamin D, ne že byste ho nemohli dostávat i jinak, což ty mnohdy vysvětluješ a říkáš tomu vibrační způsob, ale to sluníčko, to je zase přece jenom pro většinu lidí jednodušší, protože si mohou lehnout, nic u toho nedělat, nepřemýšlet a jenom nechat sluníčko působit, aby je zásobilo vitamínem D. Někdy je sice převitamínuje, tzn. že mají z toho nějaký ten úžeh, jsou z toho přešlí, je jim z toho špatně, ale to už tak k létu patří a už to tak někdy chodí. 

Každopádně vy můžete skutečně využít slunce k tomu, abyste si otevírali další možnosti, další vaše kanály. My jsme již s Jiřím probírali, že je skvělé sluníčko pozorovat třeba cestou nějakého filtru, abyste si nezničili nebo spíš nepoškodili na začátku zrak. Ale postupně, když si člověk na sluníčko zvykne, tak nebudete tomu asi věřit, ale vy můžete při postupném zvyšování toho slunečního svitu koukat do sluníčka otevřenýma očima a s tím ale, že si zároveň své oči zlepšujete a zlepšujete. 

Samozřejmě je vám tvrzeno něco jiného, protože v okamžiku, když budete hledět v tomto vašem nastavení do sluníčka, tak si patrně ublížíte, protože na to nejste zvyklí. Všechno chce postupný postup a všechno chce postupné kroky. Takže v okamžiku, jestliže to chcete vyzkoušet, rozhodně vám nedoporučuji, abyste otevřeli oči a zírali do slunce jak smyslu zbavení, ale využijte k tomu nejprve opravdu třeba nějaké kvalitní sluneční brýle, aby vám nepoškozovalo sluníčko oči i přes brýle, protože je spousta falzifikátů brýlí, které vám nějakým způsobem sice simulují to, že vás nebolí oči od slunce, ale to záření, které vám má pomáhat, které má být pro vaše oči léčivé, tak v tom velkém množství, když na něj nejste zvyklí, tak vám skutečně může ublížit. Takže to je potřeba si ohlídat. 

Ale teď pojďme k tomu osobnímu rozvoji. Toto k tomu také patří, ale když si zavřete oči, lehnete si na sluníčko a necháte ho působit skutečně tak, že se nebudete utápět v myšlenkách, co jste zažili v uplynulém pracovním roce, co jste špatného prožili, jak vám kdo ublížil a jaké ústrky jste si museli projít, ale necháte vše plynout a budete jenom vnímat a vstřebávat to sluneční světlo, tak uvidíte, že najednou se vám začne objevovat něco, jako že vám začnou chodit nové a nové myšlenky. 

A v momentě, když budete s tímto pracovat pravidelně, tzn. každý den, nemusíte ležet hodinu dvě tři na sluníčku, ale můžete být na sluníčku třeba pět deset minut, protože každému to skutečně nemusí být příjemné. Ale uvidíte, že když s tím začnete a budete to pravidelně praktikovat, tak zjistíte, že najednou se vám daří mnohem lépe, protože vy najednou jste pozitivní. 

Proč? No, protože slunce, ačkoliv vy tvrdíte, že to je nějaká ohnivá koule, tak je plná energetických bytostí, které samozřejmě mají úplně jiné vibrace než vy. Vy byste tam shořeli, protože máte hmotná těla, ale tyto bytosti, které tam vlastně pracují, které tam mají své poslání, které si prochází svůj určitý duchovní proces, svoji určitou cestu, tak tyto bytosti vytváří tuto energii a je zajímavé, že když jim člověk nechá tu volnou ruku a je jakoby pasivním příjemcem tohoto slunečního nejen záření, ale této sluneční energie, tak najednou se sám přistihne, jak se mu rozšiřuje jeho myšlení, jak si najednou dokáže spoustu věcí představit, spoustu věcí vybavit, jak mu funguje třeba vizualizace. To znamená, vy můžete právě sluníčko využít k těmto procesům. 

No a teď samozřejmě se může stát, že budete někde na chatě, na chalupě nebo někde na dovolené a začne pršet... Sluníčko zaleze za mraky, vy nemáte najednou co dělat, no, a co teď? Jakým způsobem budete trávit svoji dovolenou? Mnoho lidí je naštvaných a pak mají alespoň o čem přemýšlet. 

Přijedou do práce a naladí se krásně na tu negativní atmosféru, protože si stěžují, jak jim propršela celá dovolená, ale nevěřili byste, že když se třeba v dešti seberete a půjdete do lesa, když se v dešti budete procházet lesem, samozřejmě je dobré si vzít nějakou pláštěnku, pokud nemáte rádi mokré tělo, ale ani ta voda, která na vás padá ze stromů a z nebe, tak vám v žádném případě nemůže uškodit, pokud samozřejmě neprochladnete, protože když nejste zvyklí a prostydnete, tak to na vás může mít negativní důsledky a můžete potom si přivést nějakou rýmu nebo chřipku, ale v okamžiku, když to budete též dělat s mírou a budete chodit třeba po lese nebo někde po louce, prosím vás, ne v bouřce, ale v dešti, tak uvidíte, jakým způsobem naberete energii cestou té vody. 

Takže i toto má pro vás obrovský význam, ale opět vás to nikdo neučil, protože vám říkají, že se musíte chránit před deštěm, že se musíte zastřešit, aby na vás náhodou nepadla kapka deště. Někdo vám mluví o kyselých deštích, ale ve skutečnosti ten déšť vám dává energii a dává vám informace. 

Jaké informace? Tak si trošičku jenom řekněme, odkud se bere voda v mracích? No, to je vlastně pára, která se srazí a která vystoupá od Země. A když jde od Země, tak vlastně voda je nejlepším nositelem informací. A odkud bere ty informace? Ze Země. 

To znamená, že vy dostáváte cestou deště vlastně informace ze Země, dostáváte energii z vaší matky Země, to znamená, i to je pro vás přínosné. A když půjdete do lesa v dešti nebo někam se projít, tak najednou zjistíte, že i když jste šli v dešti a nebylo to sluníčko, na které čekáte celý rok a pracujete a už jenom dřete, abyste si vydělali na tu dovolenou a pak vám proprší, tak místo abyste se trápili, tak si řekněte, ale já jsem teď ve svém volném čase v lese a nechávám se dobít tou energií nebo jsem někde venku, ale i když prší, i když jsou mraky, i když na mě padá voda, tak přesto mám svoji dovolenou a užívám si ji. 

A když to budete tímto způsobem přijímat, tak uvidíte, že i když vám dovolená proprší, což možná teď tolik nehrozí, ale je to určitá alternativa, tak uvidíte, že budete z té vaší dovolené nadšeni. A jiní, co přijedou, budou otrávení, že jim propršela dovolená a vy přijedete, budete vysmátí a budou se vás ptát, kde jste byli? No, my jsme byli tady na dovolený, no my byli vedle, ale vždyť pršelo, no, ale já jsem si to užil. Proč jste si to užili? Jak sis to mohl užít, když pršelo? No, ale já jsem si to užil, protože jsem se nechával dobíjet energií ze Země. Jak sis to mohl užít? Jak jsem mohl nechat dobíjet energii ze Země, když pršelo? No, a já jsem si to právě užil v tom dešti... 

A tímto způsobem vy krásně budete přijímat tu pozitivitu. To znamená, že i dovolená, která se neodehrává v tom duchu, jak jste zvyklí, nebo jak byste si představovali, tak může mít pro vás ten pozitivní a dobíjecí charakter. Samozřejmě můžete, pokud pracujete s kvantovým polem, pokud třeba umíte načítat informace z kvantového pole, pokud umíte cestovat v rámci kvantového pole, tak se můžete například vydat na nějaký hrad v rámci rodinného výletu a jenom si třeba položte ruce na zeď toho starého hradu. Nejlépe na nějakou autentickou zeď, na nějaký prostor nebo na nějaký předmět, který tam byl v té době, z které chcete informace. 

To znamená, budete-li chtít informace z šestnáctého století, tak si položte ruce třeba na nějaký nábytek z šestnáctého století nebo na zeď, která tam zaručeně v té době byla a uvidíte, jak se vám budou přes kvantové pole sbíhat informace a jak z nich budete krásně moci čerpat. 

Může se dokonce stát, že najednou se ocitnete, ani nebudete vědět jak, mentálně v té době a budete vnímat nejen sluchově, vizuálně, ale i třeba čichově vjemy z té doby. To znamená, že i tímto způsobem se můžete na svých dovolených zdokonalit a můžete svoji dovolenou prožít tak, že budete šťastní. 

A zase, co je důležité, tak je hledat možnosti všude, kde jste. Budete-li, někde v místech, kde je třeba skvělé koupání, kde je skvělý rybník a vy se koupete v bazénu, zkuste to jít do toho rybníka, nebojte se toho, že tam je voda, že nevidíte na dno, ale běžte do toho rybníka. Jenom si tam můžete třeba ponořit nohy, sednout si na hráz, ponořit si nohy a vnímat bytosti toho rybníka. I to je možný. 

Pokud si myslíte, že tam žádné bytosti nejsou, tak možná se budete divit. Zkuste si jít sednout na hráz nějakého rybníka, někdy v podvečer, ano, můžou vás tam otravovat komáři, ale Jiří vyučuje, že si můžete s komáry udělat takovou dohodu cestou kvantování a můžete jim vysvětlit, že v tuto chvíli k vám nemusí chodit a velmi dobře to funguje. Lidé si to chválí, protože tento návod je opravdu informační, to znamená, předáváte informace tomu kolektivnímu vědomí komárů a oni k vám prostě nepůjdou. 

Ale vraťme se k té myšlence, co jsem vám chtěla sdělit v tomto okamžiku. Vy si sednete na hráz nějakého rybníka v podvečer, kdy už se třeba smráká a najednou zjistíte, že k vám něco začne promlouvat, že najednou začnete vnímat ten život a najednou si budete navnímávat ty vodní víly, budete tam vnímat skutečně třeba toho vodníka, protože to, že vodníci jsou pohádkové bytosti, to je pouze systémová záležitost, protože jak by bylo možno vědecky najít nebo vědecky prozkoumat vodníka na rybníku někde v jižních Čechách nebo někde u vaší vesnice? 

No, to je přece hloupost, že jo, protože ten jemnohmotný svět ten nezapadá zkrátka do toho vědeckého pojednání o vašem světě, ale i toto můžete zažít, takže nebojte se toho, že vyrazíte na dovolenou a třeba zrovna nebude k vašemu obrazu z důvodu počasí, nebo že se vám tam třeba nebude líbit, ale vy si sami můžete najít místa, která budete zkoumat, která budete obdivovat, která si budete energeticky načítat. 

Takže já si myslím, že jsem vám sice dala jenom takový střípek, takový tip, který byste mohli vyzkoušet, ale určitě někteří, věřím, že to využijete a budete s tím pracovat, protože je škoda, abyste si léto, kdy máte dovolenou, tak abyste si ho neprožili tak, že si odvezete ty nejlepší vzpomínky, ty nejlepší zážitky, ty nejlepší emoce a budete vlastně dobyti energeticky na dlouhou dobu ještě poté, co vám vaše dovolená skončí a lidé okolo vás ve vašem okolí, ve vaší práci, vašem zaměstnání najednou budou otrávení z toho podzimu a vy budete stále svítit jako sluníčka, protože si budete neustále uvědomovat, že jste si něco přivezli ze své dovolené, co jste si třeba nikdy předtím nedovezli, protože jste o tom nevěděli. 

A to je ta energie, která nespočívá jenom v tom, že si odpočinete, že 14 dnů nebo měsíc nic neděláte, ale spočívá v tom, že si aktivně pro tu energii nebo pro ty informace dojedete. A to je mnohem víc než jenom to, že na chvíli vypnete, protože to zase rychle zmizí, tento pocit. Ale to, že si přivezete něco úplně nového, o čem tady hovořím, tak to ve vás zůstane už napořád, to nezmizí týden, měsíc nebo rok po vaší dovolené, to si budete pamatovat stále a budete si to uchovávat ve svém srdci. Takže vyzkoušejte to. Já si myslím, že v tomto okamžiku bych měla přestat, protože už hovořím dlouho.

Kvantová cesta

Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.

Klub Hovory s Tamarinou

Staňte se součástí naší komunity!

Patříte k fanouškům YouTube kanálu Hovory s Tamarinou a chcete slyšet více témat?

Poslouchejte nové rozhovory každý týden!
Členové klubu mají k dispozici mnohem více obsahu s Tamarinou, než je volně přístupný na YouTube či našem blogu. Navíc máte příležitost klást Tamarině vlastní otázky na témata, která Vás zajímají.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ vyjadřujete souhlas k použití všech cookies. Zobrazit podrobnosti Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti