Healing festival nabízí mimo jiného i zajímavé přednášky

Program srpnového Healing festivalu 2023 se postupně rozšiřuje o další zajímavé body, tak pokud ještě váháte se zakoupením vstupenky, třeba Vás inspiruje přehled přednášek, které se pro účastníky tohoto velkolepého festivalu chystají.

Songlines & The Planetary Grid / Conversations with the Artist Deya Dova - Deya Dova (AUS)
Neformální konverzační sezení, na kterém se vizionářská umělkyně Deya Dova podělí o svou hudební cestu a její zkušenosti. Poznáte vědu a původ energetického pole Země; zážitky z hlubokého naslouchání se Zemí po celé planetě; sdílení moudrosti božské ženy. Otevřený rozhovor ve stylu otázek a odpovědí. Inspirace pro rozvoj vědomí a hluboké opětovné spojení s živou dýchající Zemí, lidským duchem & jednotným polem.

Stinné stránky psychedelické renesance - Eva Césarová
Přednáška osvětlí aktuální situaci na poli českého psychedelického světa - výzkumu, terapie i undergroundu s přesahem do mezinárodního pole. Speciální prostor bude věnován stinným stránkám - rizikům a nástrahám, které jsou se vstupem psychedelické tematiky do mainstreamu nevyhnutelně spojeny. Co ukazují zkušenosti ze zahraničí (kde je psychedelická terapie již legalizována)? Na co si dát v případě zájmu o psychedelickou zkušenost pozor? Jaká rizika číhají za oponou změněného stavu vědomí? A proč nemůžeme k psychedelickým látkám přistupovat stejně jako k běžným lékům?

Go Deeper with Functional Fungi - Eric Puro (USA)
Pojďme se společně seznámit s kouzelným světem hub. Proč houby podporují naše duševní a fyzické zdraví? Jak to dělají? Co se můžeme od říše hub naučit? Uvedu případové příklady hub, které pomáhají lidem dosáhnout našeho maximálního potenciálu a získat ze života maximum. Vysvětlím přínosy hlavních hub - čagy, reishi, cordycepsu, lví hřívy a shiitake.

Jak na pohodovou menstruaci pomocí Tradiční čínské medicíny - Marie Helen
Pro ženy
O cykličnosti se hodně mluví. Přizpůsobit rytmus života i činnosti tomu, ve které fázi cyklu jsme, pomáhá spoustě ženám k bezproblémové menstruaci. No jo! Ale někdy ani toto nestačí a menstruace pořád není na pohodu. PMS, špinění, únava, bolest... víš, co za tím stojí? Na přednášce Ti řeknu pohled Tradiční čínské medicíny. Budeš rozumět tomu, co Ti tělo říká. A dozvíš se konkrétní tipy, jak si ve čtyřech fázích pomoct. Řeknu Ti o bylinkách, stravě, masážích i o tom, jaké menstruační pomůcky (ne)jsou vhodné.

První pomoc při vzteku dítěte - Renata Pelcová
Přednáška je vhodná pro rodiče dětí ve věku 0-6 let. Vítáni jsou i nastávající rodiče či rodiče starších dětí.
Toužíš rozumět tomu, co skutečně vztek tvého dítěte znamená? Vnímáš, že vztek může být jen snahou vyjádřit skutečnou potřebu dítěte? Cítíš se nepříjemně ve chvíli, kdy tvé dítě přepadne vztek? Na konci přednášky uvidíš vztek dítěte z jiného úhlu pohledu. Rozpoznáš nejen větší množství příčin, ty jim i porozumíš. Díky tomu budeš svému dítěti mnohem blíž i ve chvílích, které jsou pro vás teď velkou výzvou. Společně se podíváme na tato témata: Co spouští vztek u dětí Proč jsou záchvaty vzteku důležité Dva typy záchvatů vzteku Jak na záchvaty vzteku reagovat.

Kultivace Mentální Fitness - Práce s Mozkem a Myslí - Brain we are
Mentální zdraví máme jen jedno, a proto se o něj musíme starat. V přednášce Vás provedeme fungováním mozku a mysli. Dozvíte se, jak o ně pečovat tak, aby Vám přinášely to nejlepší. Jak si zlepšit paměť a nakopnout učení? jak získat nové návyky nebo jak si kultivovat ta nejlepší rozhodnutí? A jak mozek souvisí se smyslem? To vše a mnohem víc v přednášce Kultivace Mentální Fitness. Těšíme se na Vás.

Práce s Lůnem a role mužů na cestě probouzení ženství - Susy Nana
Vydá-li se žena na cestu práce s Lůnem, otevírá tím možnost hluboké transformace nejen sebe samotné ale i mužů ve svém životě. Jaká je jejich role na této cestě a jak se právě oni mohou stát součástí celého procesu? V rámci přednášky se účastníci dozví, jaký potenciál nese práce s Lůnem nejen pro vztahovou transformaci, ale i pro cestu hledání nového partnera. V rámci přednášky budu sdílet zkušenosti z vlastní 5ti leté cesty práce s Lůnem a poznání skrze intenzivní práci s klienty.

Tajemství šťastných vztahů - Jak prohloubit intimitu a posílit váš vztah - Denisa Říha Palečková
Jak to udělat, abychom zamilovanost necítili jen v prvních pár měsících či letech, ale i po narození dětí, při rekonstrukci domu a podobných dalších výzvách? Jak zacházet s konflikty a zraněním ve vztahu? Jak podpořit či obnovit sílu lásky i vášně v dlouhodobém vztahu?

Hluboké opečování sebe sama podpořené modrým lotosem - Anna Vašinová
Před svým nitrem a tím, co uvnitř sebe máme, nelze utíkat dlouho. Někteří se o to snaží celý života a každý další den, kdy hledají způsoby, jak se od sebe odpojit, jim vytvářejí více bolesti a utrpení. Tato přednáška bude o uvědomění si nutnosti o sebe pečovat, přestat od sebe a toho, co je uvnitř nás utíkat a naopak poznat způsoby, jak jít ke kořenům bolesti v nás a tyto kořeny skrze přijetí a prožití opečovat a uvolnit. Sebeláska má mnoho podob a za roky provázení jsem nalezla bod, ze kterého je dobré začít. Navedu vás, jak být k sobě laskaví a jak být k sobě laskaví, i když zrovna jednáte nelaskavě k sobě. Uzdravila jsem se z bulimie, emočního jezení, závislostí, sociální fobie a hlubokých depresí a úzkostí. Nalezla nebo jsem stvořila techniky, které jsou velmi efektivní pro každého, ať už prožívá těžké momenty nebo se jen cítí od sebe odpojený. Cesta opečování je cestou, která nás navede zpět ke vnímání sebe sama a svých potřeb, kdy nejednáme z roviny zavděčení se někomu, aby nás měl rád, nebo jsme dostali uznání, ale jednáme v souladu s tím, co si přejeme a co opravdu potřebujeme. Cesta, která v nás aktivuje přirozenou radost, klid a pocit naplnění jen tím, že jsme se sebou spojení a žijeme.

Léčivý úklid jako nástroj transformace - Michaela Mrázková
Cítíte ve svém životě přehlcen/a? Doma máte příliš mnoho věcí a chaos? Lítáte od jedné aktivity k druhé a nenacházíte klid? Nebo naopak máte pocit stagnace, že stojíte na místě? Rád/a byste změnu, ale nevíte jak a čím začít? Může to být právě vědomá práce s věcmi, která vás nastartuje. Dobrou zprávou je, že nemusíte jezdit ani na druhý konec světa, ani investovat velké finance. Začnete u sebe doma se svými věcmi! Jsem přesvědčena, že aby se člověk mohl opravdu v životě posunout, je třeba na sobě pracovat nejen v oblasti spirituální, ale také být dobře usazený ve hmotě. Oboje se doplňuje. Teprve když si uděláme pořádek ve svých věcech a domácnostech se můžeme lépe propojit s naším vyšším já a je nám jasnější, jaké jsou další kroky, které potřebujeme v životě vykonat. Pracuji s konceptem léčivého úklidu, jehož součástí je energetická očista prostoru, práce s vizí a rituálem. Následuje třídění věcí a propouštění nepotřebného. Předám vám své tipy, jak se pustit do procesu dávání vašeho domova a života do pořádku.

Ženský biohacking a jak stárnout s grácií - Veronika Allister
Přednáška je vhodná pro ženy všech věkových kategorií nehledě na míru odbornosti. Zároveň je vhodná i pro muže, kteří chtějí lépe porozumět ženskému světu.
Toužíte proniknout do tajů biohackingu, ale nevíte, kde začít? Zajímá vás, jak využít svůj psychický i fyzický potenciál na maximum? Zároveň ale tušíte, že jako žena potřebujete jiný, jemnější přístup? V této praktické přednášce se účastníci dozví například: Jaké jsou principy biohackingu. Jak implementovat biohackerské vychytávky do každodenního života. Jak přistupovat k suplementům a sestavit si základní protokol. Jaké jednoduché kroky člověku pomohou k vitalitě a odolnosti nehledě na jeho věk. Jak propojit vědu s praxí, zkušenostmi a ženskou individualitou. Co jsou esenciální stavební prvky, díky kterým člověk postaví pevné a dlouhotrvající základy pro své zdraví. Mýty a bull-shity v biohackingu a na co si dát pozor.

Energie a nálady: jak si zachovat dobrou náladu a míru energie z pohledu biohackingu - Veronika Allister
Jste unavení častěji, než byste chtěli? Zažíváte výkyvy nálad nebo jste v blízkosti někoho, komu se to děje? Máte problémy se spánkem? Možná vám jen chybí jeden z čtyř hlavních neurotrasmitterů, které mají na starosti to, jak se cítíme v každodennosti, jak spíme a jakou míru energie či únavy zažíváme. V této praktické přednášce se účastníci dozví například: Jak naše tělo tvoří energii a jak s ní nakládá. Co je to mitochondriální dysfunkce a jak si vytvořit více elektráren v našem těle. Existují pravdivé, ale i falešné emoce. Jak podporovat ty pravdivé a jak eliminovat ty falešné? Jaký koktejl náš mozek tvoří či netvoří, když mu něco chybí a jaký vliv má tento mix na náš život. Jak si podpořit tvorbu jednotlivých neurotransmitterů [ serotonin, katecholaminy, gaba, endorfin ] spolu s konkrétními protokoly a experimenty.

Láska je Tvůj zdroj - Proměň vztah k sobě a světu - Denisa Říha Palečková
Na lásku máme zvyk se dívat jako na něco, co do našeho života musí přijít. Co od někoho můžeme dostat. Toužíme po lásce rodičů, partnera, dětí… A mnohdy kvůli tomu zažíváme řadu zklamání. Rodiče nás nemilovali tak, jak bychom potřebovali. Partnerova láska je nestálá. Děti vylétnou z hnízda.
 Lze do života vnést trvale hojnost lásky? A nepotřebovat k tomu nikoho jiného? Jak se naladit na vlnu prožitku lásky? O tom bude naše setkání.

Dech Wima Hofa v laskavém podání - Eliška Ehrenbergerová
V rámci programu nejdříve seznámím s potenciály vědomého dechu a detailně vysvětlím principy na kterých je založena dechová metoda Wima Hofa a naučím jak ji bezpečně zařadit do své pravidelné praxe. Benefity metody jsou například snížení zánětu v těle, pomoc při autoimunitních onemocněních, nespavosti či úzkostech. Bude následovat i vedené dýchání v praxi, které vedu jemně, což nebývá typický přístup pro tuto metodu. Účastníci se tak budou cítit uvolnění, v absolutní přítomnosti bez obav nad minulostí či budoucností s klidnou myslí bez zátěže zbytečných myšlenek.

Rituály přírodního pohřebnictví - Tereza Chmelařová Ke Kořenům
Co je to přírodní pohřebnictví, jaké jsou jeho hlavní myšlenky, na jakých principech staví? Jak lze uspořádat osobité poslední rozloučení šetrné a uctivé k lidem i přírodě? A jak byste chtěli, aby vás jednou vyprovázeli vaši blízcí? Zazní inspirativní příběhy dobré praxe z Česka i ze zahraničí. Dozvíte se praktické tipy a informace, jak jít vlastní cestou loučení. Otevřeme prostor pro témata spojená s naší konečností a na závěr si dáme čas pro krátké zamyšlení a prozkoumání vlastních posledních přání.

Nejlepší vychytávky pro podporu vitality a dlouhověkosti - Matouš Vinš
Představím vám průřez toho nejlepšího na poli biohackingu a dlouhověkosti. Techniky, pokročilé návyky, technologie i doplňky stravy. Od těch, které známe tisíce let, po nejnovější vědecké objevy. Čekají vás informace o houbách, bylinách, měření všeho možného a trackovacích vychytávkách, tmě, světle i magnetickém poli. Ukážu vám, jak začít s hodně málem, která data sledovat i jak filtrovat nekonečný přehršel informací.

7 základních návyků dlouhověkosti - Matouš Vinš
Prožít dlouhý a naplněný život v plném zdraví nemusí být těžké. Vlastně vám stačí mnohem méně, než se kvůli nekonečnému proudu informací na poli zdravého životního stylu může zdát. Vrátím vás k tomu nejzákladnějšímu. Dýchání, spánku, stravě, pohybu, vztahům a smyslu v životě. Ukážu vám, jak skrze jednoduché návyky a sledování toho, co vašemu tělu dělá opravdu dobře, výrazně zvýšit svou vitalitu, energii i šanci na dožití stovky v plně funkčním těle. Zbořím několik zažitých mýtů a otevřu vám cestu k fascinujícím poznatkům současné vědy o dlouhověkosti.

Porodní fáze jako součást naší každodennosti - Karolína Tehrani
V našich životech se neustále opakují životní cykly. Čím více jim v prostých dějích každodennosti dokážeme porozumět, tím vědoměji se nám žije a tím lehčeji se nám daří zvládat životní turbulence. Příroda nás od dětství o cyklech učí, skrz sebe samu, střídání ročních období, sourozence, rodinu, vztahy, výživu, pěstování, péči o blízké, menstruační cyklus, sexualitu, mateřství, rodičovství, nemoc a smrt. Porod je silným přechodovým rituálem, jedním z nejsilnějších.

Psychedelika ve výzkumu a psychoterapii - Vojtěch Viktorin
Přednáška se bude zabývat tím, co se děje na poli výzkumu psychedelik a jejich implementace do psychoterapie. Uvedeme si i na konkrétním příkladu kliniky Psyon, jak taková psychoterapie vypadá a pro koho je určena

Vědomé miminko - jak těhotenství, porod a poporodní období ovlivňuje život člověka - Michaela Kalusová
Žijeme ve velmi stresem zatížené kultuře, která pořád něco dělá. Není vždy proto možné mít idylické a jemné těhotenství. Existuje však mnoho způsobů, jak se s tím vypořádat a najít vnitřní klid. Zjistíte, že ve chvíli, kdy přijmete skutečnost, že vaše dítě je vědomé, vše se změní. Komunikace s miminkem a pochopení jeho vývoje vám při vaší předporodní přípravě pomůže doplnit tak důležitý dílek do skládačky. Miminka jsou ovlivněny tím, co se děje uvnitř vás jako matky a těch, kteří se nacházejí ve vaší bezprostřední blízkosti - na vaší intimní oběžné dráze. Je čas přijmout, že naše ještě nenarozené děti mají také své vlastní zkušenosti a udělat vše pro to, aby jejich první domov byl domovem radostným a láskyplným.

Terapie tmou - Marek Malůš
O terapii tmou je napsáno a řečeno mnoho, avšak stále toho víme poměrně málo. Tuto prastarou metodu nalézáme napříč kulturami od nepaměti, ne náhodou nabírá na popularitě v posledních letech. Jinde na světě nenajdeme více zájemců i poskytovatelů pobytů ve tmě, než právě v České republice. Pojďme si říct, co o této metodě víme, a pojďme diskutovat i o všem dalším, co nás s ohledem na terapii tmou napadne - ať už to bude sdílení osobních zkušeností nebo to budou více obecné dotazy či úvahy.

Rozvoj komunikace a respektující přístup k výchově od narození do tří let - Michaela Tilton
Máte doma miminko či batole? Přijďte si popovídat o raném rozvoji komunikace a jak ho my rodiče můžeme ovlivnit. Zodpovíme nejčastější otázky o znakování, které umožní komunikaci ještě předtím, než dítě začne mluvit, o raném učení angličtiny a mýtech, které o něm kolují a podíváme se i na specifika vnímání světa dětmi do tří let a jak můžeme připravit vhodné emoční i fyzické prostředí, kde se dítě může přirozeně a spokojeně rozvíjet.

B The Way - Shamanic soul revolution - Orpheus B (ISR)

Rituály a ceremonie - základy kněžkovské praxe - Lilia Khousnoutdinová
Mystic Love, Polarity a základy shibari a BDSM

Introduction to Ayurveda - The Indian wisdom of health - Dr. Arun Gupta (IND)
„Přijďte a poznejte starobylé umění dlouhověkosti z Indie - ÁJURVÉDU.“

Více o programu Healing festivalu najdete na oficiálním webu healingfestival.eu

Kvantová cesta

Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.

Základní principy spokojeného života

Chcete změnit svůj život k lepšímu?

Pokud nežijete život plný radosti a pozitivní energie, je nutné něco změnit. Každá hra má svá pravidla, a to platí i pro spokojený život. Jeho pravidla jsou přitom jednoduchá a pochopí je každý. Hrajte podle jeho pravidel a stanete se šťastnými vítězi. Rádi Vám pomůžeme na Vaší cestě k novému životu, který si zasloužíte.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ vyjadřujete souhlas k použití všech cookies. Zobrazit podrobnosti Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti