Bude nám vládnout umělá inteligence?

Určitě jste si všimli, že se dnes často hovoří o umělé inteligenci, což jsme si ještě v poměrně nedávné době nedovedli plně představit. A teď si představte, že by nás lidi ta inteligence měla řídit. Není něco špatně? Co nám k umělé inteligenci řekla Tamarina?

Tento článek je textovým přepisem níže uvedeného videa, a proto necháme na Vás, zda upřednostníte četbu nebo poslech.

Jiří Lexa: Ahoj Tamarino, řekni mi něco k té umělé inteligenci, jak ty ji vidíš?

Pochopte, že vy jdete svým vývojem. Váš vývoj jako lidského druhu má nějaký směr. Ale vy jste byli uměle odkloněni. O tom už jsme hovořili, to nemusím opakovat. Problém je jiný, že vy stále si myslíte, že čím na větším technickém rozvoji budete, čím bude vyšší ten váš technický vývoj, tak, že dosáhnete nějakého vědeckotechnického orgasmu. Ale to není pravda.

Vy se řítíte někam, kde chcete způsobit vážnou destrukci, možná i úplnou destrukci vašeho druhu, protože vy předáváte kormidlo vašeho vývoje něčemu, o čem nemáte ani ponětí. Vlastně to, co bude za určitou dobu podle tohoto ukazatele, řídit váš vývoj, tak vlastně někdo tomu bude ale muset stejně dávat informace. Takže vy předáváte té umělé inteligenci, která tady dnes dokáže již vytvářet věci bez vašeho zásahu, vy předáváte vlastně svoje životy do rukou něčeho, co absolutně s váma nemá nic společného. 

Představte si, že vy třeba díky této umělé inteligenci můžete dnes vyrábět videa, můžete vyrábět obrázky, ale samozřejmě to není nic závažného, ale představte si, že tato umělá inteligence umí vytvořit třeba obrázek nějakého člověka, řekněme, třeba v zahradě, do které nemá nikdo přístup. To znamená, že najednou lidé budou věřit tomu, že některý člověk se dostal někam, kam lidé normálně nemohou. Tyto inteligence můžou vytvořit třeba atomový výbuch v centru Prahy. A najednou lidé tomu budou věřit, protože ten obrázek bude tak věrohodný, že spoustu lidí to vyděsí. 

Může vytvořit vlastně cokoliv. A teď si představte, že tato inteligence bude stále víc a víc přebírat kontrolu nad vaším internetem. Není na tom něco špatně? Není na tom něco, co vy najednou nemáte ve svých rukách? Proto by bylo dobré se zamyslet, jestli toto vůbec chcete. A možná se i stane jedna zajímavá věc, že si uděláte odstup každý sám za sebe od internetu. Protože najednou budete chápat, že internet vás začíná velmi ovládat, začíná vlastně mít váš život v rukách, protože dnes se bez internetu nikdo ani pomalu nenají, ani pomalu nenadechne. A teď si představte, že vy toto máte všechno v sobě. 

Možná je to ohraná písnička, ale já vám ji budu ohrávat stále dokola, protože vy to ještě ve většině případů nechápete, že vy všechny tyto informace máte uvnitř sebe. Můžete dělat neskonalé věci, můžete dosáhnout všeho, pro co se rozhodnete a nepotřebujete k tomu vůbec internet. Ale vy jste se rozhodli jít touto cestou. A právě tato umělá inteligence vám brání v používání vašich vnitřních schopností. Je to tak nastaveno právě proto, aby vy jako lidé jste byli jako tupé stádo hovad, vedení někým někam a vůbec nepřemýšleli, že budete něco sami vymýšlet, že si budete sami něco tvořit. 

Vy jste vedeni k tomu, že budete pouze chodit bez duše do práce, budete tam vytvářet nějaké pseudohodnoty, ale ve skutečnosti budete žít nešťastné životy, protože nebudete dělat to, co chcete. Nebudete dělat to, co vám dělá radost. Nebudete mít radost ze samotného života, a proto se bude délka vašeho života i zkracovat. Proč myslíte, že se teď prodlužuje délka odchodu do důchodu? No, vy se toho jednoduše nedožijete. Ale to není fakt, to není dogma. To je jedna z možných variant. 

Proto se zamyslete nad tím, jestli chcete tuto umělou inteligenci dál podporovat, jestli chcete být vláčeni touto umělou inteligencí. Předávejte to dál a vracejte se k těm přírodním zvyklostem, které souvisí vlastně s odvěkým sepětím člověka, s matkou přírodou. Jakmile toto opustíte, tak skutečně vás bude nějaká virtuální síla, říkejte si tomu třeba umělá inteligence, vás bude vést jako dobytek na porážku. Ale vy tu nejste od toho. A stejně jednou dojde k tomu, že vy to prokouknete jako druh, ale může uběhnout i několik generací. Anebo naopak nemusí uběhnout moc generací, když si to uvědomíte včas a budete předávat tyto informace dalším a dalším lidem. 

My s Jiřím jsme o tom vedli mnoho debat a ani jeden tím nejsme moc nadšeni, protože kam spěje váš život? Že budete jenom doma sedět v křesle a budete si užívat nějaké obrazovky nějakých obrázků, něčeho, co za vás někdo dělá. Vy jste tvůrčí bytost, která musí vytvářet tvůrčí činnost. To znamená - vám, jak bude chybět tato tvůrčí činnost, tak vy začnete mít psychické problémy a mnozí z vás je již mají. 

Ale pozor, tvůrčí činnost může být třeba ta, že jdete do přírody a pozorujete tam ptáky, pozorujete tam stromy, pozorujete vodu. To není o tom, že vy musíte za každou cenu něco za sebou zanechávat. Tvůrčí činnost je vlastně vše, pro co vy se dobrovolně rozhodnete a co budete objevovat. Ale toto je jakási pseudo tvůrčí činnost. Celý internet je pseudo tvůrčí činnost, protože ta již byla někým objevena, vytvořena tato realita. Takže zamyslete se nad tím. Přemýšlejte nad tou umělou inteligencí, jestli je pro vás opravdu tak prospěšná, jestli vám opravdu předá to, co vy potřebujete, anebo jestli vás vede k jakémusi potlačení vašich přirozených možností a schopností.

Je to opravdu na vás, jak vy se rozhodnete a kam budete směřovat vaši planetu, kam budete směřovat sebe, kam nasměřujete své děti, své potomky, protože oni samozřejmě přebírají od vás určitou motivaci, oni od vás přebírají určitou inspiraci a teď si představte, že vy se necháte zlákat touto umělou inteligencí.

Jiří Lexa: No, tak to je Tamarino docela hustý. Já jsem čekal, že nám řekneš něco pozitivního nebo něco, co by nám to mohlo přinést, ale... 

Co "ale"? Vy jste předali a předáváte všechno to, co je ve vás, někomu jinému. Vy se bojíte zodpovědnosti. Tak co já vám mám k tomuto v tuto chvíli říct? Že to bude v pořádku? Předejte svoji zodpovědnost něčemu - nějaké, jak vy tomu říkáte, umělé inteligenci. Předejte tam svoji zodpovědnost, předejte jí své životy. No, a co se stane? Půjdete jako dobytek na porážku. 

Anebo si nenechte vzít svoji zodpovědnost. Nenechte si vzít svoji svobodnou vůli a hrajte si, vytvářejte si svoji realitu, ale takovou, jakou chcete vy. Internet je pouze jedna vize reality. Vy ji můžete používat k tomu, abyste si tvořili svoji. Můžete si ji vytvářet tak, jak vy chcete, ale nepředávejte svoji zodpovědnost.

Jiří Lexa: No dobře, a když se na to podíváš, že ta umělá inteligence může za nás tvořit vlastně, co my chceme. 

No, ale to už jsem řekla, že vy ji předáte vlastně svoji tvůrčí činnost a budete doma sedět a koukat na monitory? Budete chtít jet na dovolenou, tak už ani nezvednete zadek a budete si užívat dovolenou se sluchátkama na uších, se zavřenýma očima nebo s obrazovkou? A budete si vlastně virtuálně užívat svoji dovolenou? Po dovolené zjistíte, že nejste sice spálení od sluníčka, ale máte třeba prosezeniny nebo proleženiny od toho, že jste seděli 14 dnů u monitoru. Myslíš si, že to je správné? 

Jiří Lexa: No, tak já si nemyslím, že to je správné. Já osobně toho moc zastánce nejsem, my jsme se o tom bavili, ale přece jen, není tam něco pozitivního pro nás?

Teď už ne, protože vy jste pojali ten celý proces toho osvobození se od těch různých vnějších vlivů velmi svérázně a vlastně předáváte tu svoji moc někomu jinému. A než si toto uvědomíte, než se stanete vědomou populací, bude to ještě trvat několik generací, protože tímto způsobem se nemáte šanci posunout. Vy potřebujete rozvíjet svůj duchovní potenciál. A jestliže ho nebudete rozvíjet, tak nemáte šanci jít dál. Takže zamyslete se nad tím. Zamyslete se nad tím, kam chcete vlastně jít, ale nezamýšlejte se nad tím jako lidstvo, ale individuálně. 

Stávejte se vědomými lidmi, tvořte, hrajte si, vytvářejte si svoji realitu, radujte se ze svých úspěchů, ale radujte se i ze svých neúspěchů, protože právě vaše neúspěchy vás obrovsky posunují k těm vašim dalším úspěchům. Možná to zní jako klišé, možná to zní jako něco, co vy nedokážete v tuto chvíli pochopit, ale jakmile si projdete něčím, co se vám nelíbí, tak vás to, ať se vám to líbí nebo ne, směřuje k tomu, že na konci cesty se vám už bude líbit, protože vy si vytváříte takovou realitu, která vám bude vyhovovat na základě těch negativních zkušeností. A potom zpětně, když se ohlédnete, zjistíte, že ty vaše negativní zkušenosti byly pozitivní. 

To znamená, podívejte se i na tu umělou inteligenci jako na něco pozitivního z hlediska, že se od ní můžete odrazit a přestat využívat tyto služby, protože vy můžete využívat svůj vnitřní potenciál. Načítejte si informace z vesmíru nebo chcete-li z kvantového pole. Vždyť to umíte. Vy můžete komunikovat se mnou, vy můžete komunikovat s jinými bytostmi, ale věřte v první řadě sami v sebe.

Nevěřte mně, nevěřte jiným bytostem, nevěřte umělé inteligenci, nevěřte Jiřímu, věřte sami sobě. A to si ještě ověřujte. To je velmi důležité, protože v okamžiku, když to nebudete dělat, tak předáváte svoji vlastní možnost, svoji vlastní svobodnou vůli, svoji vlastní schopnost něco tvořit do rukou někoho, o kom vlastně nic nevíte. A to je na tom to nejsmutnější. Stačí to takhle, Jiří?

Jiří Lexa: No, stačí... Můžu říct teda, že jsem docela z toho překvapenej, ale abych řekl pravdu, já jsem se zkoušel dostat na nějakou stránku s tou umělou inteligencí, ale vůbec mě to tam nepustilo, vůbec mě to tam jako nenechalo pokládat ty otázky, a tak si říkám, že všechno má nějakej svůj smysl. Nicméně jsem si o tom načetl informace, viděl jsem nějaká videa a musím říct, že na mě to působí hrůzostrašně.

No, ale o tom už jsme hovořili, že to není pro vás ta nejlepší cesta, ale vy máte právo na svobodnou vůli a jestli z vaší svobodné vůle vyplývá, že předáte osud většiny lidstva, říkám většiny, protože někteří to moc dobře vědí a ty ten svůj osud nepředají do rukou nikomu jinému, ale jestliže se většina rozhodne předat svůj osud někomu, no tak budiž jim přáno. Je to jejich svobodná vůle. 

Jiří Lexa: Tamarino, já ti moc děkuju a těším se zase, že se setkáme u nějakého zajímavého tématu. Přátelé, děkuji za vaše komentáře, děkuji za vaše lajky, děkuji za to, že si hlásíte odběry našich videí. Můžete se i přihlásit do Klubu Hovory s Tamarinou, kde vám Tamarina ráda zodpoví i vaše osobní dotazy. A věřím tomu, že budeme mít mnoho dalších zajímavých témat. Takže brzy zase na viděnou a na slyšenou.

Kvantová cesta

Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.

Klub Hovory s Tamarinou

Staňte se součástí naší komunity!

Patříte k fanouškům YouTube kanálu Hovory s Tamarinou a chcete slyšet více témat?

Poslouchejte nové rozhovory každý týden!
Členové klubu mají k dispozici mnohem více obsahu s Tamarinou, než je volně přístupný na YouTube či našem blogu. Navíc máte příležitost klást Tamarině vlastní otázky na témata, která Vás zajímají.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ vyjadřujete souhlas k použití všech cookies. Zobrazit podrobnosti Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti